fbpx
DomáceHirman opäť povolil sem navoziť z Ukrajiny akékoľvek produkty

Hirman opäť povolil sem navoziť z Ukrajiny akékoľvek produkty

-

Hirman opäť povolil sem navoziť z Ukrajiny akékoľvek produkty

MH SR zrušilo vyhlášku, ktorou sa zakázal vstup vybraných produktov z Ukrajiny

        Bratislava 12. mája (TASR) – Dočasne poverený minister hospodárstva Karel Hirman v piatok podpísal zrušenie vyhlášky, ktorou sa zakazoval vstup vybraných poľnohospodárskych produktov a potravín z Ukrajiny alebo s pôvodom z Ukrajiny na územie Slovenskej republiky. TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu Mária Pavlusík.


        „Uvedená vyhláška MH SR zakazovala prepustenie vybraných produktov a potravín z Ukrajiny alebo s pôvodom Ukrajiny na územie Slovenska do colného režimu: prepustenie do voľného obehu, aktívny zušľachťovací styk, konečné použitie alebo colné uskladňovanie; okrem tých produktov, ktoré boli prepustené do colného režimu tranzit alebo ktoré budú pri vstupe na územie Slovenska prepustené do uvedeného colného režimu tranzit na hraničnej pobočke colného úradu,“ pripomenula hovorkyňa.

- reklama -


        Zrušenie vyhlášky, ktorá bola v platnosti od 17. apríla, nadobudlo účinnosť dňom jej podpisu.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás