DomáceGyimesi si predsa našiel miesto na kandidátke jednej strany....

Gyimesi si predsa našiel miesto na kandidátke jednej strany. Ako dopadol snem hnutia Sme rodina?

-

spot_img

Gyimesi si predsa našiel miesto na kandidátke jednej strany. Ako dopadol snem hnutia Sme rodina?

Sme rodina sa vo volebnom programe zameria najmä na rodiny

        Bratislava 13. mája (TASR) – Hnutie Sme rodina si vo svojom volebnom programe zvolilo štyri priority, ktoré budú zamerané najmä na rodiny. Ide o domáce potraviny za férové ceny, istotu strechy nad hlavou, teda zaručené bývanie pre rodiny. Ďalšími prioritami sú bezúročné pôžičky do 1000 eur a dátová ekonomika. Uviedol to po sobotnom programovom sneme hnutia predseda Sme rodina Boris Kollár.


        Za hlavnú prioritu označil predseda Sme rodina domáce potraviny za férové ceny. „Sú to raňajky, obedy, večere za ceny, ktoré si budú môcť ľudia dovoliť,“ povedal. Jaroslav Karahuta zo Sme rodina poznamenal, že chcú zaviesť, aby bol štát silným hráčom v potravinovom reťazci, čiže od produkcie, spracovania, dopravu až po predaj. Z terajších upadajúcich poľnohospodárskych družstiev chcú podľa jeho slov urobiť moderné, technologické potravinárske parky, vytvoriť chcú aj štátnu prepravnú spoločnosť či štátnu obchodnú sieť.


        Druhým bodom je istota strechy nad hlavou, teda zaručené bývanie pre rodiny. „Keď sa nejaká rodina dostane do problému, štát ju vie na chvíľu odbremeniť, prevziať za ňu splátky hypoték, a keď sa rodina dostane späť do finančnej kondície, môže si byt opäť zobrať. Je to garancia, že vám banky nebudú brať byty a domy,“ vysvetlil Kollár.


        Ďalším bodom sú bezúročné mikropôžičky do 1000 eur. Podľa slov Kollára veľa ľudí upadlo do exekučných problémov, z ktorých sa nevedeli dostať, lebo si museli zobrať malú pôžičku a tá narástla do veľkých súm. Tomu chcú týmto krokom v budúcnosti predchádzať.


        Poslednou prioritou je digitálna dvojička Slovenska – dátová ekonomika.


        Kollár potvrdil, že sa nebudú dávať dokopy so stranami, ktoré celú svoju politiku robia na rozoštvávaní. Tvrdí, že Smer-SD nie je pre Sme rodina partnerom. „Je dôležité, aby sa do politiky vniesla normálnosť,“ uviedol líder hnutia. Sme rodina za tri a pol roka naplnilo podľa Kollára celý svoj politický program, pričom sa vedeli rozprávať aj s opozíciou a dokázali presadiť svoje priority.

SMK sa dohodla s G. Gyimesim, kandidovať má zo 150. miesta

        Bratislava 13. mája (TASR) – Platforma SMK, po novom maďarská konzervatívna platforma (MKP), ktorá je súčasťou mimoparlamentnej maďarskej strany Aliancia, sa dohodla s poslancom Národnej rady (NR) SR Györgyom Gyimesim na spolupráci v súvislosti s predčasnými parlamentnými voľbami. Na kandidátnej listine by mal byť na 150. mieste. SMK o tom informovala v sobotu na zasadnutí svojej republikovej rady.


        „Prišiel som sem kvôli tomu, aby som svoju trojročnú prácu zužitkoval k tomu, aby maďarská národnostná komunita mala po predčasných voľbách od októbra inštitucionálne parlamentné zastúpenie. A nielen vo forme jednotlivcov na kandidátkach, ako tomu bolo doteraz,“ poznamenal Gyimesi.


        Predseda SMK a Aliancie Krisztián Forró v súvislosti s grémiom strany Aliancie poznamenal, že nerozhoduje o kandidátnej listine, len dáva návrh na kandidátnu listinu. Konečné slovo má však republiková rada. „Naším záujmom je, aby sme kandidátnu listinu schválili. Pravdepodobne do 2. júla máme šancu a možnosť odsúhlasiť ju,“ dodal. Pripúšťa možnosť, že by Aliancia napokon do volieb nešla, ak by nemala kandidátnu listinu.

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

1 Komentár

  1. Sme mafia si bude po voľbách musieť asi kúpiť novú stranu ! Čo vy na to pán Steinhubelov štartér ?

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás