DomáceGP SR: Prokurátor ÚŠP na základe preskúmania nepochybil

GP SR: Prokurátor ÚŠP na základe preskúmania nepochybil

-

spot_img

GP SR: Prokurátor ÚŠP na základe preskúmania nepochybil

Bratislava 19. mája (TASR) – Vo veci medializovaného prípadu údajného odopretia podania inzulínu obžalovanému L. H. sudkyňou na hlavnom pojednávaní konanom pred Špecializovaným trestným súdom špeciálny prokurátor na základe pokynu generálneho prokurátora SR zo 17. mája 2023 a v súlade so zákonnou povinnosťou vedúceho prokurátora kontrolovať plnenie služobných povinností jemu podriadených prokurátorov (§ 30 zákona o prokurátoroch a právnych čakateľoch prokuratúry), pre komplexnosť posúdenia veci preskúmal postup prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) konajúceho na hlavnom pojednávaní v postavení strany a jeho postup vyhodnotil ako správny a zákonný. S týmto zistením sa generálny prokurátor SR stotožnil.

Vo veci podaného trestného oznámenia naďalej koná Krajská prokuratúra v Bratislave. Generálny prokurátor SR zároveň apeluje na zdržanlivosť pri vyslovovaní predčasných záverov a uisťuje, že orgány prokuratúry garantujú objektívne objasnenie veci.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás