fbpx
DomáceGastro sektor si želá návrat mafie z 90tych rokov...

Gastro sektor si želá návrat mafie z 90tych rokov – Tá brala len z toho čo prevádzka zarobila – Vláda zakáže podnikať a berie viac ako pri otvorenej prevádzke

-

Gastro sektor si želá návrat mafie z 90tych rokov – Tá brala len z toho čo prevádzka zarobila – Vláda zakáže podnikať a berie viac ako pri otvorenej prevádzke

Otvorený list Aliancie Slovenskej Gastronómie:

Dobrý deň Vážená politička, Vážený politik 

Táto vláda po zverejnení opatrení na nasledujúci týždeň sa správa horšie 
ku Gastro sektoru ako mafia v 90tych rokoch. Gastro sektor ako jeden z 
mála sektorov na Slovensku je za posledných 17 mesiacov natvrdo zatvorený ukrutných 13 mesiacov. A teraz k tomu čo táto vláda reálne spravila. Jediný Gastro sektor dostával pri úplne zatvorených prevádzkach len 80% z nákladov na zamestnancov, reálne doplácal na každého priemerného zamestnanca približne 500 Eur z vlastných prostriedkov.

Bolo možné odložiť si odvody do Sociálnej poisťovne čím si mnohé prevádzky veľmi pomohli.

Prvá splátka do Sociálnej poisťovne 
musela byť zaplatená do 30.09.2021, kto ju nezaplatil budú od neho tvrdo tieto prostriedky cez exuekúcie vymáhané.

Vieme, že od 01.09.2021 
vstúpili do platnosti opäť tvrdé opatrenia voči Gastro sektoru. Stačilo tak málo, aby Minister Milan Krajniak buď tieto odložené odvody úplne odpustil, alebo posunul ich splatnosť – on má priamo na to kompetencie. 
Neurobil tak nevieme prečo. Takže týmto jeho správaním už budúci týždeň budú prepustení prví 50 kvalitní zamestnanci z Gastro sektora a skrachuje prvých 10 prevádzok /o ktorých máme vedomosť istotne ich bude viacej/. Minister Krajniak však medzitým stihol rozdať 52mil Eur pre 14 0000 nových pracovných miest – nevieme kde je tých 14 000 nezamestnaných kto ich potrebuje, a či sú to reálne udržateľné miesta, alebo len ako to voláme pracovné miesta na papieri na vyčerpanie dotácie budeme to veľmi 
pozorne sledovať. 

Teraz aká je realita – mnohé prevádzky sú dnes už opäť úplne zatvorené, mnohé sa snažia nejak v obmedzenom režime fungovať – tvrdé zákazy platia. 

Všetky kompenzácie sú zastavené – úplne všetky – aj tie ktoré platili počas druhej vlny – a to dnes máme Pandémiu na Slovensku viac ako 1,5 roka. 

Posielame, aby ste si sami pozreli – 
Pomoc cestovnému ruchu cez Ministerstvo dopravy – schválená nevypláca sa 
prečo – https://www.mindop.sk/schema-pomoci/schema-pomoci-v-cestovnom-ruchu 

Jediné opatrenie pre Gastro sektor na zamestnancov – Pomoc 3B – úplne 
zrušená – https://www.pomahameludom.sk/ 

Vážení priatelia, jedno je isté vláda sa týmto konaním správa horšie ako mafiáni čo je veľmi smutné. Vy máte tú moc zmeniť to – Je to len na Vás.

Andrej Kasáš 
Generálny tajomník Aliancie Slovenskej Gastronómie 

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

7 Komentáre

 1. Ale no!
  Veď ste boli takí ústretoví, až podlízaví k tejto vláde!
  Aj ste očkovancom dávali výhody, aj neočkovaným nechceli predávať svoje služby!
  .
  A dočkali ste sa presne toho, čo vravím a budem vravieť stále!
  Táto kleptokratická fašistická vláda, nikdy neocení dobrú vôľu, či ochotu spolupracovať!! Pre túto znôšku zlodejov, mafiánov a plagiátorov, akákoľvek ústretová komunikácia, znamená jediné!! Je možné tých defetistov „dojiť“ aj naďalej!!
  Nie sú schopní bojovať za svoje ciele, či aspoň akú takú sebadôveru a sebaúctu.
  .
  Táto vláda sa nebojí mítingov Smeru, ani slušniackych demonštrácií! Má za sebou políciu a armádu! A pokiaľ sa slovač nevzchopí, tak tie posledné voľby budú na dlho naozaj posledné.
  .
  Šéfom gastrosektoru a služieb: – Ak ste na tom zle, proste choďte do ulíc, ale nie ako slušní a poslušní otroci, ale ako niekto, kto je ochotní za seba aj bojovať! Aj zapáliť pneumatiky na ulici, aj vyvaliť dvere na Úrade práce, aj odporovať ťažkoodencom, stavajte barikády, bráňte sa!
  …. ale ak nechcete, tak nechcete … ale… potom tu nenariekajte, že s vami narábajú ako s handrami! Keď tie handry skutočne aj ste!!!

 2. Súhlasím,
  navyše aj gastro malo ísť podporiť ľudí na protestoch v BA – veď tam boli tí „dezoláti“ aj za Vás! Nevidela som ani jeden plagát, ktorý by Vašu nespokojnosť zviditeľnil… Netreba však plakať nad rozliatym mliekom, ale ak niečo chceme, musíme si to „vydupať“ sami, lebo za nás to nikto nespraví.

 3. A preco sa nepostavite proti tym nezmyslom gastraci? Mysleli ste si aki budete chrumkavi, ked si vycapite na dvere OTP a budete buzerovat zakaznikov? Tak Vam treba, ja Vam to z celeho srdca prajem. Poznam aj normalnych a tych mi je naozaj uprimne luto, ale nikdy by nesikanovali zakaznikov.

 4. Vážený občania a aj občania pracujúci v gastrosektore. Nemáme zbrane, ani iné prostriedky na likvidáciu vládnej mafie. Jediný spôsob ako sa nedať zotročiť poznám z jednej stredoázijskej republiky. Tam na moju otázku : „a u vás na toto nie je zákon, ktorý to zakazuje ?“, bolo odpovedané : „zákon je, ale keď sa na to vyserú všetci, tak si nikto nepomôže !!!“
  Rozmýšľajte ….

 5. Drahá gastroaliancia,
  vy ste očividne ešte stále nepochopili, v akej situácii sa tento štát a jeho občania nachádzajú.
  Tieto vaše sebaľútostné priznania sú smiešne. Najmä ak od svojich zákazníkov vyžadujete, aby boli vyšpajlovaní alebo napichaní experimentálnym hnusom, ktorí ničí zdravie tisícom ľudí, hnusom, ktoré idú pichať do našich detí, hnusom, ktorý bude čoskoro povinný pre všetkých, ako je to na „vyspelom“ západe.

  Beží vojna a vy sa sťažujete, že veliteľ lágra vám nedovolí ísť do kina. Ste mimo. Ak ste súčasnú situáciu a udalosti neočakávali, tak si zaslúžite to, čo vám táto fašichunta pripravila – koniec podnikania. A my normálni a zdraví občania sa budeme aj naďalej stravovať doma. O pár mesiacov aj tak nebudeme mať peniaze nazvyš na stravu vo vašich OTP prevádzkach.

 6. Došlo na moje slová, že kolaboráciou s vládnou chuntou prenosom jej tzv. opatrení si títo podnikatelia „zarezali“ nositeľov svojich ziskov.????

 7. Nechcem byť škodoradostný , ale tak vám treba . Pristúpili ste na rozdeľovanie ľudí na očkovaných a neočkovaných , niekde ste boli tak iniciatívni , že ste neočkovaných ani nepustili do prevádzok , ba ste si najímali SBS -ky a vyhadzovačov a týchto ľudí ste vyhadzovali , a na to ste peniaze mali ,tak si to užite , alebo nech sa vám poskladajú na záchranu tí očkovaní .Vôbec mi tie skrachované podniky nebudú chýbať . Fňukáte a plačete na nesprávnom hrobe .

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás