NázoryExsudca Radačovský k Pčolinskému: Začína "revolúcia" požierať vlastné deti?

Exsudca Radačovský k Pčolinskému: Začína „revolúcia“ požierať vlastné deti?

-

spot_img

Exsudca Radačovský k Pčolinskému: Začína „revolúcia“ požierať vlastné deti?

Europoslanec a exsudca Miroslav Radačovský sa na sociálnej sieti vyjadril k udalostiam posledných dní, pri ktorých bol zadržaný riaditeľ Slovenskej informačnej služby Vladimír Pčolinský.

Svoj príspevok začal Radačovský otázkou, ktorou chce niečo naznačiť? Treba dodať, že exsudca je zároveň splnomocnený zastupovať ako poškodenú stranu, rodinu nebohého Milana Lučanského, voči ktorému sa uskutočnila obdobná „akcia“:

M. Radačovský: „ZAČÍNA „REVOLÚCIA“ POŽIERAŤ VLASTNÉ DETI?“

Dodržiavanie princípov právneho štátu a demokracie je znakom vyspelosti štátu, jej občanov, politikov, osôb verejne činných a v neposlednom rade aj médií, jej zamestnancov, ale aj finančných skupín, ktoré za nimi stoja.

Každý, proti komu sa vedie trestné konanie, považuje sa za nevinného, kým súd nevysloví právoplatným odsudzujúcim rozsudkom jeho vinu (čl. 52 ods. 2 Ústavy SR, Listina základných práv a slobôd, Dohovor o ochrane ľudských práv a slobôd a ostatné medzinárodno-právne normy). Nerešpektovanie tohto princípu vyvoláva v spoločnosti zmätok, neistotu a v konečnom dôsledku nedôveru v štátne orgány, nedôveru k politikom, médiám, orgánom činným v trestnom konaní, prokuratúre, súdom. Občan zrazu nevie, či má veriť príslušníkom NAKA, vyšetrovateľom, prokuratúre, súdom, vyjadreniam politikov, medializovaným správam o tom, či sa niekto dopustil alebo nedopustil trestného činu a podobne. Nechápe vlastne, kedy je ten-ktorý občan vinný.

Či vtedy, keď ho zadržala NAKA, alebo keď bol vzatý do väzby alebo vtedy, keď prokurátor podal obžalobu na súd alebo vtedy, keď to vykrikujú politici alebo tvrdia médiá. Poniektorí sú šťastní, keď niekoho berú do väzby, potom sú rozčarovaní, keď niekoho z väzby pustia a naopak. Jednoducho chaos a zmätok v spoločnosti a pritom stačí jednoducho rešpektovať prezumpciu neviny.

Aj keď sa zdá, že „revolúcia“, ktorá v tomto smere nastala po zvolení súčasnej vládnej garnitúry, začína požierať aj vlastné deti, rešpektujme prezumpciu neviny.

Rešpektujme ju tak u p. Pčolinského, ako aj u p. Jankovskej a ďalších. Rešpektujme ju taktiež pri posudzovaní smrti a ublížení na zdraví p. generála Lučanského a nerobme závery pred objektívnym ukončením vyšetrovania orgánmi na to zákonom určenými.

Ja osobne verím, že raz príde čas, keď sa nadšenia politikov, médií a občanov nebudú prejavovať v tom, že ich spoluobčan, prípadne aj politický oponent bol vzatý do väzby, bol odsúdený, ale naopak. Budú sa tešiť z toho, že spoluobčan, prípadne aj politický oponent mal vo svojej práci úspech, že tento úspech je na prospech Slovenska a teda na prospech nás všetkých.

Mám prirodzený odpor, keď sa niekto teší z nešťastia iného, hoci chápem, že niekedy sa bez spravodlivého potrestania nedá. Nechápem však, prečo aj pred prípadným potrestaním je potrebné človeka urážať, dehonestovať, prípadne aj nie ľudsky s ním zaobchádzať niekedy bezdôvodným dlhým pobytom vo väzbe. Za dokonalé chrapúnstvo považujem, pokiaľ niekto prenáša trestné stíhanie aj na jeho najbližších rodinných príslušníkov, zhrnul súčasnú situáciu Miroslav Radačovský.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás