fbpx
NázoryEreport: MIMORIADNE VÁŽNE: Slovensko na pokraji bankrotu? Eurokomisia šokuje!

Ereport: MIMORIADNE VÁŽNE: Slovensko na pokraji bankrotu? Eurokomisia šokuje!

-

Ereport: MIMORIADNE VÁŽNE: Slovensko na pokraji bankrotu? Eurokomisia šokuje!

Mimoriadne vážne sú okolnosti, v ktorých sa v aktuálnych momentoch Slovensko ocitlo. Ústavná kríza či totálne bezvládie. To sú dva faktory, ktoré našu krajinu momentálne značia. Podľa portálu Trend, však máme nabhenuté na ďalší závažný problém. Slovensko sa totiž ocitlo na pokraji bankrotu!

Slovensko na pokraji bankrotu?

Posledné roky, ktoré boli poznačené pandémiou, vysokou infláciou, vojnou na Ukrajine a následne aj energetickou krízou, spôsobili ťažkú finančnú situáciu pre jednotlivcov, firmy, ale aj štát.

Vládne zlyhania 

Vláda Slovenskej republiky si v ťažkých časoch osvojila postoj „záchrancu“. Snažila sa Slovákom pomôcť zvládnuť zložité obdobie, no pozabudla pri tom na to, aký vplyv budú mať populárne štedré opatrenia na ďalší vývoj krajiny a hlavne rozpočtu verejných financií.

- reklama -

Avšak, paradoxom na tom všetkom je, že vlády Igora Matoviča respektíve Eduarda Hegera po prevzatí „štátneho kormidla“ so „štátnou pokladnicou“ deklarovali, že je „špajza prázdna“. Vyzerá to však napokon tak, že klamali, keďže sa našli peniaze na rôzne bezprecedentné opatrenia.

Eurokomisia šokuje

Podľa najnovších dát, ktoré zverejnila Európska komisia v apríli 2023, je stav verejných financií na Slovensku najhorší zo všetkých členských štátov Európskej únie a Slovensko je tak najviac ohrozené bankrotom. Uviedol portál Kryptomagazin.

Článok vyšiel na: www.ereport.sk. Autor článku: Lukáš Krupa


Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

3 COMMENTS

  1. Špajza bola prázdna.
    Špajza je prázdna ak si gazda musí požičiavať. A my si požičiavame už tridsať rokov.
    Ale rýchlosť zadlžovania prekročila hranicu udržateľnosti. Našťastie alebo nanešťastie máme euro, takže bankrot nehrozí.

  2. Najhoršie je , že nebudeme mať ani kde dopestovať potraviny. Kapitalizmus nám toťiž to zastaval všetky úrodné polia automobilkami a skladovými halami najúrodnejšiu pôdu. Žerte teraz Americký GM modifikovaný plesnivý šmejd z Banderistanu!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás