fbpx
NázoryE. CHMELÁR K DEMISII HEGERA: ZODPOVEDNÁ ZA CHAOS JE...

E. CHMELÁR K DEMISII HEGERA: ZODPOVEDNÁ ZA CHAOS JE ČAPUTOVÁ

-

E. CHMELÁR K DEMISII HEGERA: ZODPOVEDNÁ ZA CHAOS JE ČAPUTOVÁ

Eduard Chmelár: Dnešná rezignácia povereného premiéra Hegera mešká minimálne päť mesiacov. Tak, ako nepochopil, že po vyslovení nedôvery svojmu kabinetu nemá nijaký mandát na pokračovanie vládnutia; tak ako v piatok nepochopil, že po odchode jeho dvoch ministrov je koniec a žobral vo verejnoprávnej televízii, aby ho nechali dovládnuť; tak dnes nepochopil, že „doplnenie“ zvyškov jeho odvolanej vlády nominantmi prezidentky je protiústavné, a preto hlava štátu tento návrh celkom logicky odmietla.

Opäť však pripomeňme, že za tento stav je v plnej miere zodpovedná Zuzana Čaputová. Tým, že sabotovala státisíce podpisov ľudí požadujúcich predčasné voľby, tým, že odmietla donútiť vládu k skoršiemu termínu volieb, tým, že všemožnými spôsobmi držala Hegerov kabinet nad vodou, spôsobila súčasný chaos a krízu, ktorá nemá v moderných dejinách Slovenska obdobu. V tejto situácii je príliš neskoro aj na úradnícku vládu, ktorá mala význam vtedy, keď som na to prezidentku vyzýval, teda začiatkom roka. Neverím však , že sa opozícii podarí zmeniť ústavu tak, aby vyvolala čo najskorší termín volieb.

Chaos teda bude pokračovať, ale jedna katastrofa sa našťastie končí. Nezabúdajte však, že tie najťažšie časy nás čakajú po voľbách, keď bude treba naprávať nedozierne škody po týchto babrákoch a zločincoch.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás