fbpx
DomáceDzurindovi treba poďakovať za úspešné rozbíjanie neoliberálnych, progresívnych a...

Dzurindovi treba poďakovať za úspešné rozbíjanie neoliberálnych, progresívnych a tzv. samozvaných demokratických síl

-

Dzurindovi treba poďakovať za úspešné rozbíjanie neoliberálnych, progresívnych a tzv. samozvaných demokratických síl

Bratislava 22. mája (TASR) – Demokrati prišli na nedeľné (21.5.) rokovanie strán s návrhom, ktorý sami nevedeli garantovať. Pre TASR to potvrdil líder strany Modrí – Európske Slovensko Mikuláš Dzurinda. Rokovanie sa skončilo nedohodou.

- reklama -

„Ten návrh znel, aby štyri strany, účastné na rokovaní, išli do volieb pod názvom, zahŕňajúcim všetky štyri strany. Súbežne s prednesením tohto návrhu však samotní Demokrati opakovane uvádzali, že realizácia takéhoto návrhu je vzhľadom na časovú napätosť otázna, až nereálna,“ priblížil Dzurinda.

Na nedeľnom rokovaní sa zišli mimoparlamentné strany Demokrati, Modrí – Európske Slovensko, Most-Híd 2023 a zoskupenie Maďarské fórum, Občianski demokrati Slovenska, Za regióny, Rómska koalícia, Demokratická strana.

Demokrati uviedli, že dali férovú ponuku na spoločný postup, ktorú ostatné strany odmietli. Ak by si to strany rozmysleli, majú podľa Demokratov u nich dvere otvorené.

Zoskupenie strán okolo Maďarského fóra v pondelok potvrdilo, že sa nechce spojiť s Demokratmi. Sú však otvorení rokovaniam s Modrými Mikuláša Dzurindu, Mostom-Híd 2023 či Alianciou.

Most-Híd 2023 sa dohodol na strategickej volebnej spolupráci so stranou Modrí – Európske Slovensko Mikuláša Dzurindu.

Predčasné voľby do Národnej rady SR majú byť v sobotu 30. septembra. Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) zatiaľ termín oficiálne nevyhlásil.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás