NázoryDušan Piršel: Skutočná zábava začne po voľbách

Dušan Piršel: Skutočná zábava začne po voľbách

-

spot_img

Dušan Piršel: Skutočná zábava začne po voľbách

Čím viac sa blížia voľby, tým som viac rozpačitejší.

Či je to na jednej, alebo na druhej strane, je to rovnaké manifestovanie tých istých populistických myšlienok až nezdravo ambicióznych ľudí. 

Veľké ambície nie sú problém. Mizivé schopnosti sú. Teda aspoň schopnosti reálne pomôcť spoločnosti.

Istý môj známy delí ľudí na neschopných, schopných a schopných všetkého. Nuž a politika akoby niekedy priťahovala práve zástupcov tej poslednej kategórie.

Ako keby u niektorých politikov človek sledoval odosobnených robotov, ktorí hovoria to, čo si myslia, že ľudia chcú počuť a poskytne im to výťah tam, kam sa chcú kvôli svojím ambíciám dostať a viac ich nezaujíma, buďte si istí.

Maniere sa prenesú na všetkých, ktorí okúsia moc, ale skutočný problém je, že dnes môžeme byť ako spoločnosť hodnotovo doslova unášaní aj keď sa pri tom budeme na povrchu tváriť veľmi transparentne a korektne.

Aj keď v súčasnosti ešte nevieme kto  bude zostavovať vládu po 30 septembri  demokratické voľby bez najmenších pochýb nie sú zbytočnosť.

Vždy je totiž dobré, keď jedny nedokonalé ľudské bytosti vystriedajú pri moci iní smrteľníci s inými  schopnosťami, zručnosťami a morálnymi kvalitami.

Len problém vidím v tom, že demokracia je veľmi flexibilný pojem, v rôznej dobe, aj v rôznych  krajinách dostáva rôzny obsah  a každý si ju vysvetľuje po svojom.

Ale to by bolo ešte prijateľné. No horšie je, ak nám iní predpisujú a vnucujú, ako by sme napríklad aj demokraciu mali žiť, vnímať, chápať.

Skutočná zábava vypukne po voľbách. V každom prípade sa začne  nový politický cyklus a jeho dĺžka bude závislá od schopnosti nastupujúcich lídrov nielen získať, ale aj udržať si moc.

Z môjho pohľadu už som to viackrát naznačil, že  sa naša politická scéna podriadi globálnemu trendu či sa jej chce alebo nie.

V každom prípade si prajem vládu stabilnú, ktorá bude bojovať za dobro ľudí, za sociálnu spravodlivosť a premiér bude vyváženým, autoritatívnym a veľmi jemným politikom.

Záverom ešte dôležité upozornenie. Víťazné zoskupenie by malo pamätať na to, že bude vládnuť celej republike a preto by malo brať na zreteľ aj názory opozície. A to u nás nefunguje.

Pri voľbách nezabúdajme na kľúčové pravidlo hry. Voľby skoro vždy vyhrávajú peniaze.
Peniaze na kampaň, na billboardy, na mediálne vystúpenia . Strana bez peňazí sa do parlamentu nedostane .

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

2 Komentáre

  1. že nevieme, kto zostaví vládu? ale ja viem, americka okupačná ambasáda. potvrdi vam to aj matovic svojim prehlasenim, ze oni tu budu vecne.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás