NázoryDušan Piršel: Pán Igor Matovič prezidentom?

Dušan Piršel: Pán Igor Matovič prezidentom?

-

Dušan Piršel: Pán Igor Matovič prezidentom?

Prezidentom by sa mal stať človek, ktorý je všeobecne uznávanou autoritou, je intelektuálne na výške.  Dozvedel som sa , že do prezidentského súboja sa zapája aj  pán Matovič. Označuje sa za konzervatívneho kandidáta . Zaujal ma názor „ že   nebol nikto na Slovensku taký  naivný aby si myslel, že táto osoba by dopriala zapnuté mikrofóny a žiaru reflektorov niekomu inému okrem seba.“

Nikoho, kto trošku sleduje aj psychologický  rozmer  niektorých politických postavičiek táto  kandidatúra vôbec neprekvapuje. Niekomu  jednoducho chýbajú reflektory. Toto budú krásne dávky pre jeho ego. Opäť sa ho budú pýtať, opäť ho budú musieť  počúvať. Aspoň chvíľu.

Som presvedčený , že motivačnou silou pána Igora Matoviča je, aby mal viac priestoru v médiách, lebo už aj pre médiá nie je už takou mediálnou hviezdou  a nevolajú ho toľko, čo predtým.

Ku všetkej úcte a možno že sa mýlim , ale  dostať totiž ku svojmu menu číslo 1,07  prípadne 2,19 je kvalitne upletený bič.  Možno , že bude subjektom oprávneným viesť kampaň v prospech aj v neprospech ďalších kandidátov .

Inak pre mnohých voličov už  budú tie debaty definitívne nepozerateľné.

Záruky  vlastností prezidentského kandidáta by mali byť preukázateľné jeho predchádzajúcou činnosťou, doterajším osobným nasadením v službe národu a spoločnému dobru, jeho verejným vystupovaním, odvahou vysloviť poznanú pravdu. V každom prípade budem v očakávaní, ako to dopadne u nás, pretože naša spoločnosť je polarizovaná, frustrovaná.

Rozumní ľudia sú sklamaní a pohoršení vulgarizáciou politiky či akejkoľvek verejnej diskusie. Mám obavu, že takto zvulgarizovanú atmosféru verejného priestoru jednoducho slušný a morálny kandidát nedokáže prežiť a ustáť. Ja osobne moc neverím v inú politickú kultúru. To nejde samo, to by museli aj médiá kultivovať.

Len kedy tento náš národ bude žiť v pokoji a nádeji.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás