DomáceDANKO: Andrej Danko ohlásil prezidentskú kandidatúru, chce však Fica...

DANKO: Andrej Danko ohlásil prezidentskú kandidatúru, chce však Fica za prezidenta a Pellegriniho za premiéra

-

DANKO: Andrej Danko ohlásil prezidentskú kandidatúru, chce však Fica za prezidenta a Pellegriniho za premiéra

BRATISLAVA 29. januára (SITA) – Podpredseda parlamentu a predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko dnes oficiálne oznámil svoju kandidatúru na prezidenta. Zároveň vyzval premiéra Roberta Fica (Smer-SD), aby tiež kandidoval. Predsedu Hlasu-SD Petra Pellegriniho Danko za prezidenta nechce. „Prezident musí mať určité hodnoty a pre mňa ich Pellegrini nezastáva. Ak by Fico bol prezident, Pellegrini by mohol získať našu podporu na premiéra,“ vyhlásil na tlačovej besede. Seba pokladá za lepšieho kandidáta na prezidenta, ako je Pellegrini, pretože podľa svojich slov „nikdy nezradil“. Podľa neho robí Fico chybu, keď verí zradcovi. „Robert, nechápeš, že opakuješ tú istú politickú chybu? Mňa naučili v dedine, v ktorej som vyrastal, že kto raz zradí, zradí aj druhýkrát,“ adresoval premiérovi. Danko chce osloviť aj voličov Smeru-SD. „Ja som Fica nezradil, nikdy som s ním nebojoval,“ zdôraznil. Dodal, že možno nemá najlepšie PR, ale na rozdiel od Pellegriniho má srdce a Slovensko nikdy nezradil.

BRATISLAVA 29. januára (SITA) – Podpredseda parlamentu a predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko dnes oficiálne oznámil svoju kandidatúru na prezidenta. Zároveň vyzval premiéra Roberta Fica (Smer-SD), aby tiež kandidoval. Predsedu Hlasu-SD Petra Pellegriniho Danko za prezidenta nechce. „Prezident musí mať určité hodnoty a pre mňa ich Pellegrini nezastáva. Ak by Fico bol prezident, Pellegrini by mohol získať našu podporu na premiéra,“ vyhlásil na tlačovej besede. Seba pokladá za lepšieho kandidáta za prezidenta, ako je Pellegrini, pretože podľa vlastných slov „nikdy nezradil“. Ako doplnil, Fico robí chybu, keď verí zradcovi. „Robert, nechápeš, že opakuješ tú istú politickú chybu? Mňa naučili v dedine, v ktorej som vyrastal, že kto raz zradí, zradí aj druhýkrát,“ adresoval slová premiérovi Ficovi. Danko chce osloviť aj voličov Smeru-SD. „Ja som Fica nezradil, nikdy som s ním nebojoval,“ zdôraznil. Dodal, že možno niektoré veci zle komunikuje a nemá najlepšie PR, ale na rozdiel od Pellegriniho má srdce a Slovensko nikdy nezradil. Mottom jeho kampane preto bude „Andrej Danko – prezident, ktorý nikdy nezradi“.

Fico by mal podľa Danka „pozdvihnúť zástavu za našu koalíciu“ a bojoval za tú najdôležitejšiu funkciu v štáte, a to je funkcia prezidenta. „Ja som presvedčený, že ak prezidentom nebude osoba, ktorá nezradí, táto koalícia nebude mať dlhú životnosť,“ vyhlásil Danko. Zároveň dodal, že SNS nemá na výber a vždy bude vo vláde so Smerom a Robertom Ficom, pretože nemá kam odísť. Danko si podľa svojich slov vyprosí od Pellegriniho, aby kedykoľvek v budúcnosti hovoril o tom, že sa obáva, ako SNS rozbije vládu.

Danko povedal, že prijal výzvu predsedníctva SNS a poslaneckého klubu SNS, aby kandidoval. Ako prezidentský kandidát vyzbieral 20-tisíc podpisov. Jeho hlavnými témami v kampani budú stabilita, zachovanie koalície a tvrdá ruka na tých, ktorí rozkradli milióny. Chce vyšetriť, čo sa v krajine dialo počas posledných tri a pol roka. „Sulík, Matovič, Kollár musia plakať. Nesmieme dovoliť vládnuť Šimečkovi, nesmieme dovoliť Pellegrinimu prebehnúť na druhý breh,“ povedal Danko. Tvrdí, že jeho najväčšie kauzy boli vždy osobné a nikomu ublížili.

Pellegrini podľa neho nezvláda riadenie Národnej rady SR a odmieta reformovať Rokovací poriadok, ako to urobil on v roku 2016. „V roku 2020 som odovzdával kanceláriu predsedu NR SR vekslákovi a šmelinárovi Borisovi Kollárovi. Peter Pellegrini mal v roku 2020 bližšie k Borisovi Kollárovi a nebol s nami s Robertom Ficom ani na jednom proteste,“ povedal. Pripomenul, že pred parlamentnými voľbami hovoril o spojení Smeru, Hlasu a SNS do jedného silného bloku, čo tieto strany neprijali. „Po voľbách Pellegrini nemal na výber, prišiel opäť do vlády s Robertom Ficom a ja mám vážnu obavu, že ak znova naberie silu ako prezident, tak našu koalíciu zradí. Hovorím to z osobnej skúsenosti. Kandidujem preto, aby volič SNS nebol zradený, nielen politicky, ale aj v hodnotových otázkach,“ zdôraznil Danko. Ako pokračoval, Pellegrini mu dodnes nezodpovedal na otázky, ako sa bude správať ako prezident a kto povedie Hlas a parlament.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

5 Komentáre

 1. Danko je samoľúby narcista. Podľa prieskumu verejnej mienky v januári by sa SNS zásluhou nekompetentného Danka nedostala do NR SR. Svojimi vyhláseniami škodí nielen SNS, ale aj koalícií.Predsedníctvo SNS to nevidí a nepočuje, že Danko je škodná ?

 2. Fico vie, že ako priemer viac spraví pre krajinu ako keby bol prezident.
  Už to raz skúsil a nedopadlo to dobre. Lebo ľudia ho chceli ako priemiera nie ako prezidenta.
  Pelegrini sa na tento post viac hodí. Zradiť prestupom do PS moc nemôže, to by bol kolaps Slovenska. Bolo by to jeho posledné učinkovanie v politike.
  Danko nemá ani kúsok súdnosti. Čím viac kandidátov na prezidenta, tým viac oslabujú silného kandidáta. To presne robí Danko, Harabin aj Radačovský – nahrávajú Korčokovi.
  Ja Danka voliť nebudem. Ani ostatných málo percentných. Naposledy som volil Harabina (ktorý určite vyhrá) a prehral.
  Zahodený hlas !
  Každý kto volí týchto málopercentných ako keby zahodil svoj hlad do smetí !

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás