ZahraničnéČT24: Komunisti odídu zo sály; nepriamo tak podporia Babišovu...

ČT24: Komunisti odídu zo sály; nepriamo tak podporia Babišovu vládu

-

spot_img

ČT24: Komunisti odídu zo sály; nepriamo tak podporia Babišovu vládu

Praha 3. júna (TASR) – Českí komunisti pri štvrtkovom hlasovaní o nedôvere vláde premiéra Andreja Babiša opustia sálu. Informovala o tom spravodajská televízia ČT24, ktorej to potvrdil jeden z členov KSČM. Fakticky to znamená, že tým nepriamo podporia Babišovu vládu. Opozícia, ktorá hlasovanie vyvolala, tak nezíska dostatočný počet hlasov na vyslovenie nedôvery.

Bez ohľadu na výsledok hlasovania bude ďalej riadiť štát Babišov kabinet, pretože prezident ČR Miloš Zeman v pondelok premiérovi opäť sľúbil, že ho nechá vládnuť aj bez dôvery až do volieb do Poslaneckej snemovne (dolnej komory českého parlamentu), ktoré sa uskutočnia 8.–9. októbra.

snemovňa otvorila vo štvrtok schôdzu, na ktorej bude vláda premiéra Andreja Babiša čeliť hlasovaniu o vyslovení nedôvery. Rokovanie vyvolali koalícia Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) a Pirátov s hnutím STAN. K vyslovení nedôvery je potrebná podpora 101 poslancov.

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás