fbpx
DomáceČo dokáže toľko prevážať americké vojsko každý týždeň cez...

Čo dokáže toľko prevážať americké vojsko každý týždeň cez Slovensko?

-

Čo dokáže toľko prevážať americké vojsko každý týždeň cez Slovensko?

Bratislava 5. marca (TASR) – Ministerstvo obrany (MO) SR upozorňuje na plánované presuny vojenskej techniky aj zahraničných spojeneckých ozbrojených síl cez Slovensko v budúcom týždni. TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu Martina Kovaľ Kakaščíková.

V období od 8. do 14. marca je cez Slovensko plánovaných 17 cestných presunov zahraničných spojeneckých ozbrojených síl. Pôjde o presun amerických, nemeckých, poľských a švédskych vojakov. Rezort obrany zdôrazňuje, že tranzity boli riadne schválené v zmysle opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR.

V budúcom týždni sa uskutočnia tiež cestné presuny techniky Ozbrojených síl (OS) SR na trasách Nitra – Prešov, Zvolen – Hlohovec, Prešov – Nemecká, Hlohovec – Zemianske Kostoľany a späť, Nemecká – Nitra. Taktiež aj Hlohovec – Nemšová a späť, Nemšová – Sereď a späť, Kolíňanský vrch – Nitra, Ruskov – Sklené, Rašov – Záhorie, Zemianske Kostoľany – Nemšová a späť, Sliač – Žilina a späť, Poprad – Sklené, Zemianske Kostoľany – Michalovce a späť. Presuny OS SR budú aj na trasách Sliač – Zemianske Kostoľany a späť, Zemianske Kostoľany – Trenčín a späť, Prešov – Trebišov a späť, Zemianske Kostoľany – Mokraď, Zemianske Kostoľany – Zvolen, Prešov – Zemianske Kostoľany, ako aj na trase Michalovce – Kamenica nad Cirochou.

- reklama -

Plánovaný je taktiež železničný presun na trase Prešov – Zemianske Kostoľany.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

8 COMMENTS

 1. Oni prevážajú „mier“.
  Dovolia si len to, čo im dovolíme.
  A kto bude opravovať naše cesty???

    • 21. augusta 1968 tu boli nekonečné vojenské kolóny preto, aby nekonečné americké kolóny nekorzovali po Slovensku a nevyvážali „mier“ na východ; no a ešte preto, aby zabuchli dvere kapitalistickému marazmu, ktorý sa k nám valil z krajín „slobody“.
     Ďakujem ruským vojakom, prežila som peknú mladosť v mierovom a mravnom svete.

    • Aj ja si to pamätám. Boli fakt , pre malé dieťa, nekonečné. Teraz už máme len nie konečné presúvanie okupantov po, bohužiaľ, Tejto Krajine.

 2. Demonštrácia sily, zastrašovania obyvateľstva. Vedia, že nemáme zbrane. V opačnom prípade by boli skromnejší.-

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás