fbpx
NázoryChmelár k oslobodeniu Kočnera, Taraba si vychutnal Lipšica

Chmelár k oslobodeniu Kočnera, Taraba si vychutnal Lipšica

-

Chmelár k oslobodeniu Kočnera, Taraba si vychutnal Lipšica

Eduard Chmelár: KOČNER JE GAUNER, ALE NIE HLUPÁK

Je fascinujúce sledovať, ako si časť verejnosti predstavuje spravodlivosť: že ukáže prstom na človeka, ktorý je podľa jej subjektívneho názoru vinník a ktorý musí byť odsúdený podľa jej predstáv. Ak sa tak nestane, potom štát, v ktorom mali orgány činné v trestnom konaní doteraz vraj „rozviazané ruky“, sa v momente šmahom ruky zmení na „mafiánsky“.

Oslobodzujúci rozsudok nad Mariánom Kočnerom vo veci vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej ma vôbec neprekvapil. Kočner je gauner, ale nie hlupák. Iba hlupák by dal zavraždiť človeka v prípade, keď vie, že by bol okamžite hlavným podozrivým. A ja si od začiatku myslím, že ak si položíme klasickú otázku rímskeho práva „Cui bono?“ – v čí prospech bol tento zločin – tak rozhodne nie v prospech obžalovaného Kočnera. V tom, že Alena Zsuzsová bola odsúdená a Marián Kočner nie, nevidím nijaký rozpor. Môže to totiž s najväčšou pravdepodobnosťou znamenať, že Zsuzsová skutočného objednávateľa vraždy stále kryje, takže verejnosť by malo pohoršiť skôr to, že vyšetrovatelia (vrátane tých našich slávnych „investigatívnych“ novinárov) nešli po tejto stope a od začiatku pracovali iba s verziou, že za všetkým je Kočner.

- reklama -

Marián Kočner sa z väzenia už do konca života nedostane, má toho za ušami viac než dosť, ale v spravodlivom systéme musí byť aj on odsúdený iba za to, čo naozaj spáchal. Emócie rodičov sú pochopiteľné, emócie novinárov, ktorí by mali informovať verejnosť s chladnou hlavou, už menej. Od začiatku prípadu mám svoje jasné podozrenie, kam vedú skutočné nitky tohto strašného prípadu. Bez dôkazov ich nevyslovím. Ale dnešný verdikt by mal byť mementom, aby sme si uvedomili, že spravodlivosti sa ujde zadosťučinenie vtedy, keď vypátrame a usvedčíme skutočného vinníka, keď odhalíme naozajstné motívy tohto zločinu, nie keď davová psychóza ukáže vopred prstom na obetného baránka iba preto, aby si niekto mohol pripísať body v predvolebnej kampani alebo iba preto, lebo Progresívne Slovensko je „traumatizované“, Jaro Naď „ľudsky zarazený“ a Zuzana Čaputová „cíti sklamanie“.

Tomáš Taraba: Takže dnešný súd rozhodol:

1. Kočner si vraždu Kuciaka neobjednal,

2. Tzv. Príprava vraždy Lipšica je vymyslený prípad

3. Jediný koho z prokurátorov chceli zavraždiť bol Žilinka a Šufliarsky.

Lipšic si toľko slávy na tej údajnej príprave jeho vraždy budoval. Dokonca pri jeho voľbe za šéfa špeciálnej prokuratúry to bol jeden z argumentov, prečo by sa mal tento politik stať zo dňa na deň šéfom prokuratúry, lebo veď mu išlo o život a dnes súd rozhodol pomerom hlasov 3:0, že ide o rozprávku. Prekvapuje to ešte niekoho?

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás