fbpx
DomáceBude novým predsedom Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov bývalý predseda...

Bude novým predsedom Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov bývalý predseda NR SR?

-

Bude novým predsedom Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov bývalý predseda NR SR?

SZPB si volí nové vedenie, na 18. zjazde budú hovoriť i o ďalšom smerovaní

        Bánovce nad Bebravou 20. mája (TASR) – Viac ako stovka delegátov 18. zjazdu Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov (SZPB) si v sobotu v Bánovciach nad Bebravou volí nové vedenie. TASR o tom informoval člen predsedníctva Ústrednej rady SZPB Martin Krno.


        „Po štyroch rokoch máme riadny zjazd, ktorý bude rozhodovať aj o niektorých personálnych otázkach. Doterajší predseda Pavol Sečkár a niektorí podpredsedovia už vzhľadom na vek nekandidujú, dochádza k určite generačnej výmene,“ skonštatoval Krno s tým, že kandidátmi na predsedu SZPB sú Viliam Longauer, Jozef Migaš, Juraj Odor a Jozef Ťažký.

- reklama -


        Zjazd má podľa neho dať aj odpovede na otázky týkajúce sa ďalšieho smerovania SZPB. „Toto združenie sa potrebuje trošku zmodernizovať myslením i konaním a hľadať nejaké efektívnejšie formy na prácu s mládežou, ale i strednou generáciou,“ zdôraznil.


        Ako dodal, aj napriek tomu, že priami účastníci oslobodenia postupne odchádzajú, starostlivosťou o nich sa práca SZPB nekončí.


        „Ide v prvom rade o ten odkaz. Odkaz, ktorý sa v dnešnej dobe zdá byť čoraz aktuálnejší, keď sa stále častejšie objavujú rôzne formy pravicového extrémizmu a neofašizmu, keď je vojna na Ukrajine. Stále máme čo povedať, najmä keď školstvo nám v tejto oblasti zlyháva,“ pripomenul Krno.


        SZPB je organizáciou s celoslovenskou pôsobnosťou, ktorá už 77 rokov združuje antifašisticky zmýšľajúcich ľudí na Slovensku. Ako nástupnícka organizácia Československého zväzu protifašistických bojovníkov má od roku 1993 vytvorenú sieť 35 oblastných a viac ako 600 základných organizácií po celom Slovensku, ktoré združujú približne 18.000 členov.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás