fbpx
DomáceBorisa vie Čaputová vždy dostať, dnes jej pochválil ,,úradnícku"...

Borisa vie Čaputová vždy dostať, dnes jej pochválil ,,úradnícku“ vládu

-

Borisa vie Čaputová vždy dostať, dnes jej pochválil ,,úradnícku“ vládu

Bratislava 10. mája (TASR) – Vláda odborníkov je veľmi dobre vyskladaná a vyvážená, keďže ju tvoria konzervatívni aj liberálni členovia. Predseda parlamentu a hnutia Sme rodina Boris Kollár to skonštatoval po stredajšom stretnutí s prezidentkou Zuzanou Čaputovou, ktorá ho oboznámila so zložením úradníckej vlády. Sme rodina sa podľa Kollára rozhodne, či vysloví kabinetu dôveru podľa programového vyhlásenia.

- reklama -

„Musíme počkať na programové vyhlásenie vlády. Je veľmi dôležité, s čím prídu. Podľa toho sa rozhodneme, či takúto vládu podporíme alebo nie,“ uviedol Kollár. Súhlasí s prezidentkou, že vláda odborníkov by nemala riešiť kultúrno-etické otázky. Ako poznamenal Kollár, v prvom rade by mala pracovať na rozpočte, zamerať sa na čerpanie eurofondov a pripraviť predčasné voľby.

Šéf parlamentu si myslí, že vláda odborníkov „úplne v pohode“ dovedie Slovensko do predčasných volieb. Politické nominácie v zostave odborníkov až na jednu nevidí. Narážal tak na medializované meno potenciálneho ministra vnútra Ivana Šimka, ktorý si však podľa Kollára pozastavil členstvo v strane a nie je aktívnym politikom.

Prezidentka sa v stredu stretáva aj s ďalšími lídrami strán. Úradnícku vládu by mala menovať na budúci týždeň. Jej predsedom bude doterajší viceguvernér Národnej banky Slovenska Ľudovít Ódor.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

2 COMMENTS

  1. mozno si Kolar hlada dalsiu mamicku………………………………………………………………………………….

    • kollár hľadá záchranné lano….ako vekslák a mafián pre to urobí všetko, chrbticu má z gumovej hadice

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás