fbpx
DomáceBoris Susko: Minister má vyvodiť zodpovednosť za podozrenia o...

Boris Susko: Minister má vyvodiť zodpovednosť za podozrenia o manipulácii svedkov

-

Boris Susko: Minister má vyvodiť zodpovednosť za podozrenia o manipulácii svedkov

Bratislava 16. júna (TASR) – Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) by mal vyvodiť politickú zodpovednosť, pretože nesie zodpovednosť za to, čo sa v polícii deje, ako aj za podozrenia o manipulácii svedkov. Vyhlásil to poslanec Boris Susko (Smer-SD) v pléne Národnej rady (NR) SR počas diskusie o odvolávaní ministra vnútra. Dúfa, že sa všetky podozrenia náležite vyšetria, v tejto súvislosti žiada aj právnu zodpovednosť. Ako poslanec však žiada od Mikulca aj vyvodenie politickej zodpovednosti. Hovorí, že politici odstupovali v minulosti za menej závažné kauzy.

Susko tiež kritizoval neprítomnosť ministra v pléne. Je to podľa neho neúcta voči parlamentu, ktorý je nadriadený vláde. Údajné manipulovanie svedkov v trestných konaniach považuje za obrovský škandál, bezpečnostné riziko, ako aj útok na práva, ktoré sú chránené Ústavou SR. „Počuli sme množstvo argumentov a dôkazov, ktoré hovoria o tom, že v rámci trestných konaní sa manipulujú výpovede svedkov, a to tak, aby sa dosiahol stav, keď sa tieto výpovede budú vzájomne zhodovať, aby sa dosiahlo väzobné stíhanie konkrétnych osôb a prípadne aj ich následné odsúdenie,“ priblížil poslanec.

Zdôraznil závažnosť podozrení a nebezpečnosť takýchto praktík. Rovnako ako ďalší opoziční poslanci hovorí o vojne v polícii. Bude podľa neho veľmi zaujímavé, ako podozrenia a dôkazy o situácii v bezpečnostných zložkách a o manipulácii vyšetrovania kompetentné orgány vyšetria.

- reklama -

Do diskusie sa zapojil aj Suskov stranícky kolega Marián Kéry. Kritizuje, že tzv. profesionálni udavači sú schopní povedať čokoľvek na kohokoľvek, len aby sa vyhli trestom. „A je to podľa vás z našej strany nejaké politikárčenie, keď hovoríme, že toto neobstojí?“ pýtal sa koalície. Orgány činné v trestnom konaní musia mať podľa neho istým spôsobom zviazané ruky, a to zákonom. „Inak je to svojvôľa,“ dodal. Myslí si, že je tu snaha pomocou udavačov dostať za mreže kohokoľvek, kto je nepohodlný.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás