ZahraničnéBLÍZKY VÝCHOD: Hamas a Izrael si vymenili ďalších rukojemníkov...

BLÍZKY VÝCHOD: Hamas a Izrael si vymenili ďalších rukojemníkov a zajatcov

-

BLÍZKY VÝCHOD: Hamas a Izrael si vymenili ďalších rukojemníkov a zajatcov

AL BIREH 26. novembra (SITA/AP) – Militantné hnutie Hamas v sobotu prepustilo zo zajatia v Pásme Gazy na základe dohody o štvordňovom prímerí dovedna 17 rukojemníkov vrátane 13 Izraelčanov, zatiaľ čo Izrael prepustil 39 palestínskych zajatcov. Táto výmena sa oneskorila o niekoľko hodín po tom, čo Hamas obvinil Izrael z porušovania dohody.

Oneskorenie podčiarklo krehkosť prímeria vo vojne, ktorá otriasla Izraelom a šokovala svet, spôsobila rozsiahlu skazu v Pásme Gazy a hrozila rozšírením do celého regiónu.

Organizácia Hamas sa zaviazala prepustiť najmenej 50 z približne 240 rukojemníkov. Izrael prepustí 150 palestínskych väzňov. Obe strany sa dohodli, že najskôr prepustia ženy a deti. Podľa Izraela sa za každých ďalších desať prepustených rukojemníkov prímerie predĺži o jeden deň.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

  1. Konečne sa začalo s dôležitým riešením pre obe strany konfliktu. Je mi nesmierne ľúto koľko nevinných obetí stála táto vojna a nemôžem sa zmieriť so zabíjaním a zverstvom tých, ktorí sú v tom nevinne. Je vôbec možné, aby už nenastal skutočný mier na celom svete?. Prečo sa musia ľudia navzájom zabíjať?. Komu to slúži?. Tak sa zdá, akoby už nadchádzal koniec sveta a akosi nikto nechce zo zúčastnených nič počuť o mieri. Ako krásne by sa žilo vo svete bez vojen a nenávisti. 🙏🙏🙏

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás