ROZHOVORYVIDEO: Green Deal treba zrušiť, tvrdí kandidát na europoslanca...

VIDEO: Green Deal treba zrušiť, tvrdí kandidát na europoslanca Ján Baránek (rozhovor)

-

spot_img

VIDEO: Green Deal treba zrušiť, tvrdí kandidát na europoslanca Ján Baránek (rozhovor)

Európska únia sa buď zmení alebo sa rozpadne. Tvrdí to Ján Baránek, predseda politickej strany Zdravý rozum, ktorý je zároveň lídrom kandidátky do eurovolieb.

„Pokiaľ budú v únii títo šialenci, ktorí robia opatrenia od stola a ignorujú pritom zákony fyziky, zákony biológie, ktoré platia bez ohľadu na to, či je niekto progresívny, či je niekto fundamentálny islamista alebo katolík,“ zdôraznil Baránek.

Aliancia za zrušenie Green Dealu

Podľa neho je potrebné diskutovať o tom, ako úniu reformovať. Prioritné je pritom podľa neho okamžité vzdanie sa Green Dealu. Dosiahnutie klimatickej neutrality do roku 2050 považuje za blud. „Ak si niekto myslí, že sa Zem otepľuje pod vplyvom CO2, tak sú dve alternatívy. Buď je totálne hlúpy a nevzdelaný alebo je zaplatený,“ dodal.

Sulík: Za solídny úspech pre SaS by som považoval dva mandáty v Európskom parlamente (rozhovor)

Baránek založil medzinárodnú alianciu za zrušenie Green Dealu, pretože uhlíkovú neutralitu považuje za nezmysel. „No však si niekto naozaj nemyslí v tom Bruseli, že budem sedieť v mojom dome obklopený lesom a nezakúrim si drevom, ktoré mám sto metrov za plotom. Lebo budem produkovať CO2 a v mene hoaxu globálneho oteplovania tam budem o hlade a o zime čakať, kým zomriem,“ zdôraznil Baránek.  Takto podľa neho homo sapiens nefunguje, keby tak fungoval, tak my tu už dnes nie sme.

Ani biely kôň, ani pajác

Strana Zdravý rozum vznikla pred pár týždňami. „Keď som založil stranu, tak sme samozrejme zháňali peniaze. Odmietol som však všetky také ponuky veľkých donorov, lebo si dávali podmienky, ktoré som skrátka nebol ochotný akceptovať. Mám 65 rokov a na staré kolená nebudem nikomu robiť ani bieleho koňa a tobôž nie pajáca,“ vysvetľuje Ján Baránek.

Sám sa považuje za konzervatívneho kresťana a je presvedčený o tom, že čelíme extrémisticko-ľavicovému náporu, ktorý sem ide z Bruselu.

„Chcem osloviť konzervatívnu a kresťanskú časť voličov. Keď si niekto naozaj úprimne myslí, že napríklad elektromobil nás vytrhne z otepľovania planéty, čo je samozrejme hoax, tak nech volí inde. Ak si naozaj niekto úprimne myslí, že manželstvo je aj spojenie dvoch párov rovnakého pohlavia, tak ja ho nepresvedčím,“ dodáva Baránek.

V rozhovore sa dozviete tiež názory Jána Baráneka na tieto témy:

 • Chce v eurovoľbách osloviť skôr euroskeptikov?
 • Aké riešenie v otázke migrácie by presadzoval v europarlamente?
 • Aký má názor na rozširovanie Únie, aké by mali byť kritéria pre nových členov a ako by to ovplyvnilo súčasnú štruktúru a politiku EÚ?
 • Dokáže sa Únia úplne odstrihnúť od energií z Ruska?
 • Rozvíjanie alternatívnych druhov energií
 • Právo veta v EÚ. Ako vníma toto právo, ktoré majú jednotlivé členské štáty? Či by malo byť na jednej strane v rámci nejakých oblastí obmedzené, alebo na druhej strane posilnené?
 • Aké vzťahy by mala mať Únia s USA? Mali by byť rovnocennými partnermi? Aký by mal byť cieľ EÚ vo vzťahu k Rusku a Číne?
 • Ako by mala Únia reagovať na globálne ekonomické výzvy a technologický pokrok?
 • Aktuálnou témou, ktorá rezonuje v spoločnosti, je umelá inteligencia. Akým štýlom vôbec upraviť fungovanie umelej inteligencie?

Rozhovor na Youtube:

Rozhovory zo štúdia SITA si môžete vypočuť aj na Spotify:

Zdroj: SITA

Podporte nezávislé médium Denník VV

 • Nezamykáme články
 • Necenzurujeme komentáre
 • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás