fbpx
NázoryAspoň formálne: Maroš Žilinka vyhral spor s Denníkom N:...

Aspoň formálne: Maroš Žilinka vyhral spor s Denníkom N: DOŠLO K PORUŠENIU ČL. III. ODS. 1 ETICKÉHO KÓDEXU NOVINÁRA

-

Aspoň formálne: Maroš Žilinka vyhral spor s Denníkom N: DOŠLO K PORUŠENIU ČL. III. ODS. 1 ETICKÉHO KÓDEXU NOVINÁRA

Tlačovo – digitálna rada Slovenskej republiky dňa 25. apríla 2023 rozhodla, že:

  • uverejnením prvotného článku v Denníku N dňa 7. februára 2023 pod názvom „Žilinkova dcéra kúpila byt od Penty, krátko na to generálny prokurátor zbavil stíhania Haščáka. Nesúvisí to, reaguje Žilinka“, DOŠLO K PORUŠENIU ČL. III. ODS. 1 ETICKÉHO KÓDEXU NOVINÁRA (overovanie informácií, ktoré novinár zverejňuje)
  • Rada VYSLOVUJE ZNEPOKOJENIE NAD POSTUPOM DENNÍKA N, ktorý dôsledne neoveril informáciu, ktorú zverejnil. Informácie si je spravidla potrebné overiť aspoň z dvoch od seba navzájom nezávislých zdrojov.
- reklama -

Rozhodnutie Tlačovo – digitálnej rady Slovenskej republiky č. k. 04/2023 z 25. apríla 2023 je celé dostupné na https://trsr.sk/rozhodnutie-042023/

Zdroj: Maroš Žilinka – generálny prokurátor SR – Facebook

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

2 COMMENTS

  1. Nepoznám na Slovensku novinára . Akurát tak v časopise Záhradkár. V denníkoch sú to všetko Rusofóbne proamerické presstitútky. Bez názoru , svedomia a vraj kedysi bola v tejto krajine aj nejaká „novinárska česť“ ? Žije ešte nejaký pamätník , čo si na to spomenie ?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás