fbpx
NázoryAlexander Riabov: DOČASNÁ VLÁDA, KTORÁ MÁ IBA KÚRIŤ A...

Alexander Riabov: DOČASNÁ VLÁDA, KTORÁ MÁ IBA KÚRIŤ A SVIETIŤ CHCE ZAVÁDZAŤ CENZÚRU

-

Alexander Riabov: DOČASNÁ VLÁDA, KTORÁ MÁ IBA KÚRIŤ A SVIETIŤ CHCE ZAVÁDZAŤ CENZÚRU

Premiér dosadenej dočasnej vlády vyhlásil po stretnutí s podpredsedkyňou Európskej komisie, že jeho „vláda príjme stratégiu, ako šíriť pravdivé informácie a ako bojovať proti hoaxom“.

Pred 3 dňami som varoval, že prídu nové tvrdé opatrenia. Povedal som to v súvislosti so zverejnením analýzy GLOBSECu, ktorá prieskumom zistila, že po roku klamstiev a propagandy a dokonca aj zákonom ustanovenej cenzúry aj tak väčšina Slovákov neviní za vojnu na Ukrajine Rusko, ale viní za ňu Ameriku a Ukrajinu samotnú. Asi preto, že Slováci len „nemajú“ kritické myslenie a neveria tomu, čo sa na nich od rána do večera valí z médií – čo je mimochodom práve naopak jednoznačným dôkazom toho, že kritické myslenie majú Slováci veľmi silné.

ODPOVEĎOU BUDÚ NOVÉ KLAMSTVÁ

Pred 3 dňami som varoval, že odpoveďou týchto demokratov bude len ďalšie pritvrdenie v klamstvách a propagande. A už dnes premiér umelo dosadenej vlády s mizivou legitimitou ohlasuje nový zámer na zavádzanie ďalšieho kola cenzurácie.

Používajú sa pritom ľúbivé spojenia o nedostatku kritického myslenia (preložené voľne o nás, ako že ľud sú hlupáci), či boji s dezinformáciami (je v Slovensko v ústavnom režime vojnového stavu?).

Všetky tieto „stratégie“ sú vždy v rozpore so základnými atribútmi demokratického a právneho štátu a samozrejme aj v rozpore s našou ústavou. Zavádzajú ich pritom tí, čo roky plačú, ako im komunisti robili strašne zle. Že síce nám postavili činžiaky, nemocnice, kultúrne domy, cesty, mosty, infraštruktúru a vlastne všetko, čo dnes máme a nedokážeme ani len udržiavať pred rozpadom, ale nedopriali nám vtedy slobodu – a to je tá najväčšia vymoženosť, ktorú nám títo demokrati vtedy priniesli na striebornej tácke ako výmenu za to všetko. Až na to, že teraz už zrazu zistili, že tá sloboda už aktuálne nehrá v prospech ich „demokratických“ záujmov, a tak nám zoberú aj tú a podvod na štrngajúcich ľuďoch na námestiach spred 34 rokov bude celkom dokonaný.

Zapamätajme si prosím jednu podstatu:

PRAVDE PLNE POSTAČUJE K ÚSPECHU, LEN ABY BOLA VYPOČUTÁ. PRAVDA SA NIKDY NEMUSÍ PRESADZOVAŤ SILOU A ZÁKAZMI. TO VŽDY LEN LOŽ MUSÍ POUŽÍVAŤ NA SVOJE PRESADENIE SA UMLČANIE PRAVDY.

Zdroj:

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img
spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

spot_img

1 Komentár

  1. Neviem ako to bolo za Mečiara, ale od milénia tu cenzúru vnímam. Pamätám, ako Harabin a potom Danko prišli z Izraela a cenzúra sa pritvrdzovala.
    Takže zas opakujem, treba zmeniť systém, nie len ľudí.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás