fbpx
KomentáreAlexander Riabov: ČAKÁ NÁS ĎALŠIA ATÓMOVKA?

Alexander Riabov: ČAKÁ NÁS ĎALŠIA ATÓMOVKA?

-

Alexander Riabov: ČAKÁ NÁS ĎALŠIA ATÓMOVKA?

Pred rokom stáli v 3 a viac hodinových frontách takmer 3 milióny ľudí na ulici v mrazoch a daždi na nezmyselné testovanie – už vtedy známo nespoľahlivých – antigénových testov, ktoré mali svätú platnosť 14 dní. Finiš tejto atómovej bomby sa dostavil už onedlho – Slovensko získalo titul najhoršieho stavu covidu vo svete a 12.000 mŕtvych – ako hovoril Krajčí „aj sme si trošku poplakali na vláde“.

Dnes vláda odobrila 500.000.000 € na masové zaočkovanie milióna seniorov v ultra krátkom čase. V lepšom prípade sa toto opatrenie prejaví najskôr až za 2 mesiace – minimálny rozostup 6 týždňov medzi dvoma dávkami (ktorý sa ale v tomto chaose určite ešte viac predĺži pri toľkých ľuďoch) a ďalšia lehota 14 dní po podaní 2. dávky, aby mala vakcína plný efekt.

V tom horšom prípade si títo seniori (ako je dnes moderné po anglicky vravieť) „boostnú“, teda znásobia negatívny efekt vakcíny v kombinácii s deltou, ktorú počas cestovania na očkovanie alebo na očkovaní samotnom donesú so sebou domov. Jednu atómovku sme už pred rokom mali. Teraz nám Matovič daruje druhú. Prípadný pozitívny efekt, ak neprevážia značné riziká, sa uskutoční najskôr za 2 mesiace na konci lockdownu a vyprchá cca za polroka po podaní poslednej dávky. Toľko k tomu, že JEDINÉ RIEŠENIE je vakcína za 500 miliónov eur.

Na druhej strane je tu tohtoročný masívny odchod 1500 lekárov a sestier. Keby sa 500 miliónov eur rozdelilo medzi 19 tisíc lekárov a 30 tisíc sestier, došlo by k navýšeniu ich platov (po odpočte dane z príjmu, ktorá sa štátu vráti) priemerne o 1.000 € mesačne, teda napríklad pre doktorov navýšenie mzdy o 1.300 € a pre sestry o 600 €. To už je azda aj porovnateľné s tými zahraničnými platmi, nie?

Čo je priorita? Ďalšia pochybná atómová bomba od Matoviča uvalená na Slovensko s efektom, ktorý sa iba v pozitívnom prípade prejaví o 2 až 3 mesiace na konci lockdownu alebo zaplatenie ľudí, ktorí roky odchádzajú radšej do zahraničia, prípadne ich už úplne zamordovali v poslednom roku, keď im vláda nebola schopná len previesť na účty niekoľko mesiacov sľubovanú odmenu?

Čo bude mať väčší význam pre zdravotnú starostlivosť? Čo myslíte? A ako sa asi budú cítiť tí zdravotníci, na ktorých ani pri takýchto výdavkoch opäť nič nezvýšilo? Čo myslíte, ostanú tu aj do ďalšej vlny?

Autor: Alexander Riabov

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás