fbpx
DomáceAko inak: Telerozhlas pri príhovore E. Hegera neporušil zákon,...

Ako inak: Telerozhlas pri príhovore E. Hegera neporušil zákon, uzniesla sa Rada RTVS

-

Ako inak: Telerozhlas pri príhovore E. Hegera neporušil zákon, uzniesla sa Rada RTVS

Bratislava 11. mája (TASR) – Odvysielanie príhovoru dočasne povereného predsedu vlády SR Eduarda Hegera RTVS bolo v súlade so zákonom. Uzniesla sa na tom Rada RTVS na svojom štvrtkovom rokovaní. Zároveň odporučila Ministerstvu kultúry (MK) SR, aby zvážilo zákonnú úpravu, ktorá by presnejšie zadefinovala podmienky poskytovania potrebného vysielacieho času štátnym orgánom.

- reklama -

Stanovisko vychádza z analýzy, ktorú urobil podpredseda rady, právny expert orgánu dohľadu RTVS Tomáš Caban. „Povinnosť doručiť žiadosť o odvysielanie takéhoto prejavu splnená bola, preto aj odvysielanie bolo v súlade s literou zákona,“ upozornil Caban, ktorý spolu s predsedom rady Igorom Gallom zdôraznili, že záležitosť posudzujú z procesného hľadiska a súladu so zákonom o RTVS, rada nemá kompetenciu posudzovať obsah prejavu.

Členovia rady upozornili, že RTVS v danej situácia urobila to, čo urobiť musela. „Ak by RTVS napríklad odvysielanie odmietla, museli by sme konštatovať porušenie zákona,“ upozornil člen rady Ján Balaščák.

Dočasne poverený predseda vlády SR Eduard Heger vystúpil v mimoriadnom príhovore v RTVS 4. mája. Jeho prejav označili viaceré strany za zneužitie verejnoprávneho priestoru.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás