fbpx
DomáceAkademický senát Technickej univerzity vo Zvolene odmieta novelu zákona...

Akademický senát Technickej univerzity vo Zvolene odmieta novelu zákona o VŠ

-

Akademický senát Technickej univerzity vo Zvolene odmieta novelu zákona o VŠ

Zvolen 2. marca (TASR) – Akademický senát Technickej univerzity vo Zvolene nesúhlasí s návrhom novely zákona o vysokých školách a nepáči sa mu ani absencia verejnej diskusie pri jeho príprave. Stanovisko senátu TASR poskytla jeho tajomníčka Veronika Veľková.

Ako ďalej informuje, návrh novely mal akademický senát na stole počas svojho februárového zasadnutia a nesúhlas vyjadrilo 26 z 28 členov. Podľa nej sa tak pripájajú k stanoviskám Rady vysokých škôl (RVŠ) SR a Slovenskej rektorskej konferencie (SRK).

Podľa RVŠ SR je návrh novely zákona nekoncepčný a účelový, navrhované ustanovenia neriešia skutočné problémy vysokých škôl. „Likviduje akademickú samosprávu na vysokých školách a ich fakultách, ktorá je základným pilierom slobodného vzdelávania a tvorivej činnosti na vysokých školách v demokratickej spoločnosti,“ tvrdí RVŠ vo svojom stanovisku.

Návrh novely zákona o vysokých školách je vyjadrením pretrvávajúcej nedôvery vo vysoké školy a snahy o ich ovládnutie a podriadenie štátu, tvrdí to SRK. S navrhovanou legislatívou nesúhlasí.

Návrh novely zákona o vysokých školách sa upraví. Po utorkovom stretnutí vysokoškolských reprezentácií – Slovenskej rektorskej konferencie, Rady vysokých škôl a Študentskej rady vysokých škôl – s vedením rezortu školstva to potvrdil štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Ľudovít Paulis. Zároveň uviedol, že snahou rezortu školstva nikdy nebolo a ani nebude politizovať vysoké školstvo.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

  1. Vysokým školám, ktoré produkujú tupcov, typu Kolíková, Matovič, Korčok, Kollár, Naď vrátne Sulíkovej nevesty, ako aj tupca, (bohužiaľ dekana) ktorý navrhol bezúhonného Vraha Lipšica na špeciálneho prokurátora je potrebné odňať licencie VŠ a školu zrušiť. Inak si tento tupý národ nezaslúži vlastný štát .

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás