NázoryAk je takto, je potrebné superýchle konanie: Zmena Trestného...

Ak je takto, je potrebné superýchle konanie: Zmena Trestného zákona má vraj znamenať rozklad liberálnej demokracie

-

Ak je takto, je potrebné superýchle konanie: Zmena Trestného zákona má vraj znamenať rozklad liberálnej demokracie

BRATISLAVA 20. januára (SITA) – Aj po víkende sa poslanci Národnej rady SR vrátia k téme novely Trestného zákona. Do rozpravy k skrátenému legislatívnemu konaniu k vládnej novele je ešte prihlásených niekoľko rečníkov. V piatok rečnili o tomto bode 6. schôdze už ôsmy deň. Cieľom navrhovaných zmien je napríklad zrušiť Úrad špeciálnej prokuratúry či znížiť tresty za korupciu. Po schválení návrhu na skrátené legislatívne konanie sa bude plénum novele venovať v jednotlivých čítaniach.

K zmenám v trestnom práve vo štvrtok vystúpila v pléne prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá vláde Roberta Fica (Smer-SD) odkázala, že vyhrať voľby neznamená môcť robiť všetko. Zároveň požiadala vládnu garnitúru a poslancov, aby novelu Trestného zákona neprijali. Vyzvala ich, aby akýmkoľvek významným zmenám v trestnej legislatíve predchádzala riadna odborná diskusia a medzirezortné pripomienkové konanie a skonštatovala, že predložená novela Trestného zákona môže byť v rozpore s Ústavou SR.

Prezidentka už zároveň avizovala, že v prípade, že novelu Trestného zákona parlament schváli, bude ju vetovať. Keďže koalícia má väčšinu, veto prezidentky pravdepodobne prelomí. Opozičné strany sa plánujú obrátiť na Ústavný súd. Hovoria o únose právneho štátu, rozklade liberálnej demokracie a organizujú protestné zhromaždenia na námestiach slovenských miest.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

  1. Ako môže byť unesený právny štát, keď už bol za hegeromatovičovočaputovej vlády unesený?
    Ako môže byť unesený unesený?

  2. presne tak, vtedy sa skladkova pani ani neobtazovala, ked jej haranti nicili demokraticky stat, a robili to poriadne nahlas a debil matovic vyvreskoval : vyhraj volby a mozes vstko.A teraz jaternica aj poskokmi bliakaju ako sa musi cosi dodrziavat.Oni nemuseli nic.Teraz zistuju , ako chuti ta ich medecina.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás