NázoryAfrický prezident Nemcom: Vašou migračnou politikou nám škodíte!"

Africký prezident Nemcom: Vašou migračnou politikou nám škodíte!“

-

spot_img

Africký prezident Nemcom: Vašou migračnou politikou nám škodíte!“

Prezident Botswany Mokgweetsi Masisi má ťažké srdce na nemeckú a v podstate aj Bruselskú „humánnu“ migračnú politiku. Tvrdí, že škodí africkým krajinám a že ide iba o čistý biznis Nemecka a Bruselu, ako s v Európe dostať k lacnej otrockej pracovnej sile. Píše web parlamentnilisty.cz.

„To, že si púšťate do krajiny každého, je priam absurdné!“ Prezident africkej Botswany poslal tvrdý odkaz vláde do Berlína. Zdôraznil, že žiadny žiadateľ o nemecký azyl z Botswany nie je legálnym utečencom a mal by byť vrátený. Už preto, že odliv toľkých mladých mužov Botswane škodí a nemeckú spoločnosť narúša. Nemci totiž dúfajú v v to, že utečenci pomôžu zaplniť uvoľnené pracovné miesta, ale to sa „akosi“  nepodarilo. 

Ostrá kritika migračnej politiky

Mokgweetsi Masisi, prezident Botswany, v rozhovore pre najčítanejší nemecký denník Bild ostro kritizoval migračnú politiku nemeckej koalície sociálnych demokratov, liberálov z FDP a Zelených. Nemeckú migračnú politiku opísal ako „nezmyselne otvorenú“. Prezident africkej krajiny sa domnieva, že do Nemecka boli vtiahnuté vysoké počty Afričanov zo zištných dôvodov.

„Niektoré z týchto dôvodov nás znepokojujú. Vpustiť všetkých je absurdné! Vedie to k rasistickým, xenofóbnym tendenciám, keď je do krajiny touto politikou nalákaných toľko ľudí,“ varoval prezident.

Podľa Masisiho treba prejsť k pragmatizmu

„Bujnejúca“ migrácia mladých, prevažne mužských Afričanov do Nemecka ľuďom v Afrike podľa prezidenta Botswany nijako nepomáha. „Nie je dobré stratiť toľko schopných mladých ľudí. Nie je to dobré pre nikoho,“ zdôraznil.

Nemecký kalkul

Nemci pôvodne dúfali napríklad v to, že utečenci pomôžu zaplniť uvoľnené pracovné miesta, ale to sa nepodarilo zďaleka tak dobre, ako predpokladali. Ekonomický expert denníka Frankfurter Allgemeine Zeitung Dietrich Creutzburg upozorňuje, že počet príjemcov sociálnych dávok, ktorí prišli do krajiny ako žiadatelia o azyl, je stále dosť vysoký. „Otázka, akému veľkému množstvu ľudí s pôvodne obmedzenou znalosťou nemčiny a bez u nás uznávanej odbornej kvalifikácie čo najrýchlejšie a najefektívnejšie zaistiť obživu vlastnou prácou, bola príliš dlho odsúvaná do pozadia,“ upozornil v komentári pre server denníka.

Ak bude dlho panovať neistota ohľadom ďalšieho vývoja nemeckej ekonomiky, firmy len ťažko budú prijímať nových pracovníkov, nech už to vláda v Berlíne zdôvodní akokoľvek.

„Ak firmy ponúkajú menej pracovných miest kvôli neistote ohľadom svojej ekonomickej budúcnosti alebo pretože sú paralyzované byrokraciou, žiadny politický program financovania migračnej sociálnej politiky nepomôže.“ Popvedal za nemeckú stranu Creutzburg.

Článok vyšiel na: www.hlavnydennik.sk. Autor článku: Ivan Brožík

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás