TV VVA. Riabov: RUSI IDÚ DOMOV SKLAMANÍ ZO ZÁPADU 🏳

A. Riabov: RUSI IDÚ DOMOV SKLAMANÍ ZO ZÁPADU 🏳

-

spot_img

A. Riabov: RUSI IDÚ DOMOV SKLAMANÍ ZO ZÁPADU 🏳

Mali byť hrdinami antiputin-propagandy. Po začatí konfliktu utiekli z Ruska na znak nesúhlasu s ním. Po 2 rokoch je väčšina z ekonomicky silných Rusov naspäť doma. Sklamaní zo Západu a s pocitom odporu, že Putin mal o nenávisti Západu voči nim, predsalen pravdu.

Po vstupe ruských vojsk na Ukrajinu bola časť Rusov, ktorá na znak nesúhlasu s konfliktom emigrovala na Západ. Podľa najnovšieho článku Bloombergu sa však pohľad týchto ľudí za ostatné dva roky zmenil. A to dokonca tak, že polovica z nich sa už zase vrátila späť domov. Naspäť do Ruska.

Mala to byť tá časť Rusov, ktorá vraj mala byť na Západe ospevovaná, za svoj nesúhlas a protest proti Putinovi. Stret s realitou bol však napokon taký, že sa poväčšinou stretli s akýmisi „technickými ťažkosťami“, ako zamietaním povolení na pobyt, problémami s finančnými operáciami, zužujúcim počtom krajín, ktoré by ich chceli prijať, alebo v zásade jednoduchou skutočnosťou, že na Západe Rusov ako takých, skutočne nik nečaká, a to bez ohľadu na to, či sú za alebo proti Putinovi.

Podľa Európskeho univerzitného inštitútu vo Florencii spolu iba 16% Rusov považuje svoj status v hostiteľskej krajine za stabilný alebo čiastočne stabilný.

Bloomberg dodáva, že zväčša ide o migrantov pracujúcich v odvetviach s vysokou pridanou hodnotou, ako sú vedci, podnikatelia, či špecialisti z IT sektoru, a tak svojím návratom domov aj výrazne pomôžu novému rastu ekonomiky Ruska. Na Západe aj napriek tomu však aj tak nikomu neboli dosť dobrí. A to ešte aj v situácii, keď svojím útekom naplno vyjadrili svoj nesúhlas s vládou Putina.

Sociologička Anna Kulešová zo Social Foresight Group, ktorá robila viacero rozhovorov s vracajúcimi sa Rusmi uvádza, že častokrát jednotne tvrdia, že sa: „Doslova celý svet spriahol proti nim a domov sa vracajú s pocitom odporu, že ten Putin, sa napokon zase až tak nemýlil, keď tvrdil, že Rusov na Západe naozaj iba jednoducho nenávidia.“

Viac vo videu:

Zdroj: Youtube

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás